تکنولوژی تسلا

تسلا (Tesla) نامی است که شرکت Beyerdynamic برای تکنولوژی به کار رفته در هدفون‌های رده بالای خود برگزیده است. فناوری مذکور تماما توسط مهندسین بیرداینامیک توسعه یافته و از آن به عنوان نقطه عطف محصولات این شرکت یاد می‌شود. همان‌طور که حدس زدید ، نام این تکنولوژی از پیشگام و کاشف جریان متناوب یعنی نیکلا تسلا برداشته شده است. دلیل این موضوع، اهمیت چگالی جریان مغناطیسی بوده که دقیقا تشکیل دهنده شالوده تکنولوژی Tesla شرکت بیرداینامیک است. این معیار برای سنجش کیفیت خروجی هدفون‌ها کاربری زیادی داشته و همین موضوع باعث شده که این شرکت، نام تسلا را برای تکنولوژی خود برگزیند.

محصولات مجهز به تسلا

محصولات مجهز تسلا، به دلیل کنترل دقیق روی فرکانس‌های خروجی از درایور‌های دستگاه، کیفیت بسیار بهتری را نسبت به نمونه‌های مشابه فاقد این تکنولوژی ارائه می‌دهند.


​​​​​​​

محصولات تسلا


مزایای فناوری تسلا

مبدل صوتی آکوستیک تسلا از طراحی چندان پیچیده‌ای برخوردار نیست! صرفا چینش درست قطعات در کنار بهینه‌سازی های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به همراه استفاده از بهترین متریال، کیفیت خروجی نهایی هدفون را تضمین می‌کند. پایین‌ترین میزان تلورانس در طراحی هدفون، نتیجه پیروی از قوانین فیزیک در طراحی این تکنولوژی است.

طراحی

تکنولوژی آکوستیک تسلا کاملا ساده طراحی شده است. تنها چند قطعه کوچک در کنار هم قرار میگیرند تا میزان تلورانس بسیار پایینی را تلوید کنند. این سازه، همیشه از قوانین فیزیک پیروی می‌کند.

کپسول صدای هدفون

طراحی چند‌لایه ساندویچ شکل کپسول‌های صدای این هدفون، نه تنها وزن نهایی را کاهش می‌دهد، بلکه باعث ایجاد مزیت‌هایی مانند باس های عمیق و صداهای شفاف می‌شود.

میدان‌های مغناطیسی

بیشترین میزان انرژی مغناطیسی در قسمت خلا هدفون‌های تسلا قرار گرفته است. در حقیقت این میدان مغناطیسی بیشترین قدرت‌ خود را در مبدل آکوستیک قرار گرفته در قسمت خلا هدفون نشان می‌دهد. از آن‌جایی که نیروی الکترومغناطیسی یک نیروی فرار است، مهندسین بیرداینامیک نیروهای مغناطیسی خارج شده از کپسول را مدیریت کرده تا میزان نویز صدا به مقداری نزدیک به صفر کاهش پیدا کند. همین موضوع باعث شده که درایور‌های مجهز به فناوری تسلا، کارایی دو برابر بهتر نسبت به نسخه‌های معمولی را ارائه دهند..

بافت دقیق

به جای استفاده از متریال مصنوعی و غیر بافته شده، شرکت بیرداینامیک در محصولات تسلا خود از پارچه‌های دقیقی استفاده کرده است که با استفاده از آن‌ها، می‌تواند جریان هوای خروجی از هدفون را کنترل کرده و کیفیت صدای خروجی را افزایش دهد

تماما فلز

به منظور محافظت از سیم‌پیچ‌های به کار رفته در درایور صدا، تمام محفظه آن با پوششی فلزی پوشیده شده است. نتیجه‌کار، کاهش چشمگیر امواج الکترومغناطیسی مزاحم برای درایور دستگاه است

مبدل در مقایسه

امپدانس دقیق

حضور تکنولوژی تسلا در هدفون، نه تنها کیفیت خروجی هدفون و شفافیت صدای آن را تضمین می‌کند، بلکه امکان استفاده از هدفون در دستگاه‌های پخش قابل حمل ضعیف‌تر مانند تلفن‌های همراه را نیز ممکن می‌سازد. به همین دلیل تمامی محصولات بیرداینامیک مجهز به تکنولوژی تسلا از سه امپدانس ۳۲،۲۵۰ و ۶۰۰ اهمی پشتیبانی می‌کنند

توصیه

برای استفاده از هدفون خود با سیستم‌های پخش خانگی می‌توانید نسخه ۲۵۰ اهمی را انتخاب کنید؛ در صورتی که به آمپلی فایر هدفون دسترسی دارید، نسخه ۶۰۰ اهمی مناسب شماست و در صورتی که هیچ‌کدام از شرایط مذکور ایده آل شما نیست، نسخه ۳۲ اهمی بهترین انتخاب است

تسلا در خانه

تسلا در مسیر

تسلا پرو