سوالات متداول

آیا لازم است هدفون خود را burn in کنیم ؟

هیچ لزومی به آب بندی (burn in) هدفون نیست. البته اینکه آیا تفاوت صدای هدفونِ گرم شده قابل تشخیص است یا خیر، بسته به هدفون و حس شنوایی هر فرد دارد.

حتی بدون burn کردنِ هدفون، تغییرات جزیی در صدای هدفون بعد از یک دوره کار کردن، کاملا طبیعی است. برای مثال، ممکن است فرکانس های بالای هدفون اندکی نرم تر شنیده شود.

از آنجایی که این گونه تغییرات قابل اندازه گیری نیستند، بهبود در صدا بعد از یک زمانِ مشخص، قابل درک می شود که تحت عنوان ” اثرِ خو گرفتن ” نیز بیان می شود. سیستم شنوایی انسان به صدای هدفون ها عادت می کند در نتیجه ویژگی هایی از صدا که در ابتدا ممکن است نا خوشایند به نظر برسد، در طول زمان کمتر شده و یا از بین خواهد رفت.

بنابراین در تفسیر burn شدن، چنین توصیه می شود که به اولین صدایی که می شنوید تکیه نکرده و سریع قضاوت نکنید و در ازا، مدت زمان طولانی تری به صدای هدفون گوش دهید.

چگونه می توانم نویز کابل را کاهش دهم ؟

نویز کابل (مانند تلق تلق کردن، سوت زدن و غیره) در هدفون های داخل گوشی تا حدی کاملا طبیعی است. این مورد به خصوص برای هدفون هایی که سَری آنها داخل کانالِ شنواییِ گوش قرار می گیرد ( مانند مدل های Byrd ) مشهود است. کمپانی بیرداینامیک با توجه به فرم و مواد مورد استفاده در روکش کابل، نویز را تا حد زیادی کاهش داده ایم.

به منظور کاهش بیشتر نویز کابل، توصیه می شود که کابل هدفون را در موقعیت ثابت قرار دهید مثلا توسط گیره به لباستان محکم کنید.

چگونه بفهمم هدفون من با دستگاه پخش (تلفن هوشمند یا تبلت) سازگاری دارد ؟

اکثر هدفون های بیرداینامیک با استاندارد CTIA مطابقت دارند. اطلاعات فنی این استاندارد در لینک زیر موجود است. اگر پخش کننده شما با این استاندارد منطبق باشد، می توانید آن را با هدفون بیرداینامیک استفاده کنید.

اطلاعات مربوط به استاندارد CTIA

قابلیت صدای "شخصی سازی" (personalised sound) در اپلیکیشن MIY چگونه کار می کند ؟

شنیدن موسیقی با جزییات بالا حتی در حجم صدای پایین یا در محیط همراه با نویز – چطور ممکن است ؟

کمپانی بیرداینامیک یک هدفون بی سیم همراه با تکنولوژی یکپارچه، با همکاری شرکت تکنولوژی های شنوایی mimi طراحی کرده است که بهترین صدای ممکن را برای هر شخص بدون توجه به منبع، ارائه می دهد.

پروفایل شخصی صدا و تکنولوژی شخصی سازی mimi، نتیجه ی سالها تحقیقات علمی و تکنولوژی های ابداعی (patent) می باشد که از بزرگترین پایگاه های داده ی شنوایی دنیا، جمع آوری شده است. با استفاده از آخرین تکنولوژی پردازش صدای دیجیتال (DSP)، بهبود قابل ملاحظه ای در بازه ی عملکرد هدفون (در ترکیب با تکنولوژی mimi) حاصل شده است که با اکولایزر های معمول قابل قیاس نیست.

اپلیکیشن بیرداینامیک به نام MIY (Android  و iOS ) یک سری صدای تست، با کوک (pitch) و حجم صدای متفاوت، بر روی گوشی های چپ و راست، به طور جداگانه پخش می کند. این اپلیکیشن در تعامل با کاربر، تخمین می زند هر صدا چگونه و با چه حجم صدایی شنیده می شود و بر این اساس پروفایل شنوایی هر شخص را منحصرا ایجاد میکند. (Sound Profile)

تکنولوژی mimi پردازش سیگنال را داخل گوش انسان به خصوص داخل حلزون گوش، شبیه سازی می کند. طی این فرایند برخی از اطلاعات تاکید می شود تا مغز، اِلمان های متفاوت صدا و پردازش آنها را درک کند. به واسطه مطابقت دادن حجم صدا با رنج های فرکانسی، صدای شخصی سازیِ mimi، فرایند پردازش گوش انسان را بارها تکرار می کند و به تدریج صدای واضح، عمیق با کنتراست بالا را تضمین می کند.

بخش های مختلف فرکانس های صدایی از طریق اپلیکیشن  MIY تشدید و تنظیم می شوند تا حتی در حجم صدای پایین و یا نویز محیط، تجربه ی شنیدن موسیقی با جزییات زیاد و دقیق حاصل شود.

مقادیر اندازه گیری شده در پروفایل شخصی صدا (Sound Profile) از طریق اپلیکیشن MIY به هدفون بیرداینامیک منتقل می شود و در هدفون ذخیره می شود. البته که تغییر صدای شخصی (Sound Profile) به راحتی امکان پذیر است بدین صورت که پروفایل جدیدِ صدای شخصی، جایگزین پروفایل موجود می شود. اکنون صدای هدفون، شخصی سازی شده و صدای شخصیِ شما، بر روی هر پخش کننده ی بلوتوثی اعمال می شود.